Polgár Zoltánnak hívnak és gyermekkorom óta Békésen élek. A Karacs Teréz utcában nőttem fel. Feleségemmel, Marikával - aki fodrász - a Keserű soron alapítottunk családot és neveljük két gyermekünket Sárát és Zoltánt.
Életem vezérlő-csillagai a sport, a közösségi élet és az ezeket átszövő szervező munka. Végigjártam a békési kézilabdasport színtereit: játékosként eljutottam a csapatkapitányságig, dolgoztam játékvezetőként és másodállásban a klub vezetője voltam. A sport mutatta meg nekem a küzdelem emberi arcát, adott életre szóló barátságokat és máig ható tanulságokat. Csapatjátékosnak tartom magam: korábban játékosként, később pedagógusként és napjainkban, a Kecskeméti Gábor Kulturális Központ igazgatóhelyetteseként dolgozva. Álljanak hát most itt közös jövőnk, elképzeléseink, és a terveink:
Hiszek a közösség mindenek fölötti erejében. Hiszek a munka becsületében, az összefogás értékében. Hitem szerint a jövőhöz vezető út nem a vakszerencse, nem az ígéretek kérdése. Itt élve testközelből élem meg a kerületünk, Bánhida mindennapjait. Látom az itteni erősségeket és akadályokat egyaránt. A választásokig folyamatosan, és azután is megtartandó lakossági találkozókon - és akár az internetes fórumokon is - megtalálhatjuk, meg fogjuk találni a közös hangot, kialakítjuk közös stratégiánkat szűkebb környezetünk jövőjének megformálására. Mindehhez az Önök aktív közreműködése, felügyelete adhatja meg felhatalmazást. Önkormányzati képviselőként és alpolgármesterként az Önök érdekeinek feltétel nélküli képviselete lesz a feladatom a testületben.
Csapatjátékosként szót kell ejtenem Kálmán Tibor pogármesterről és képviselő társaim közös munkájáról: A körzeti munkánkban az általam is kitűzött célokat kell a legfontosabbnak tartanunk. A körzetek lakóiból azonban összeáll városunk Békés lakossága, képviselőikből a képviselőtestület. A feladatok, a terhek, a sikerek és az örömök közössé válnak.
Közössé válnak de nem adódnak össze, inkább megosztódnak. A megosztott feladatok és terhek könnyebbednek, ellenben a megosztott sikerek és örömök többszöröződnek. A választópolgárok közreműködése és felügyelete, a polgármester, a képviselők - Én és a csapatunk - munkája és alázata tömörítheti egybe azt amit közösségnek hívunk. KÖZÖSSÉGNEK, tiszta SZÍVVEL, tiszta LÉLEKKEL.
Megköszönöm eddigi figyelmüket! Mi Békésért Vagyunk!
Száztizenegy éve farsangi mulatsággal kezdődött az év.
A vízkereszt utáni időszak hagyományosan a farsang, a báli szezon időszaka. 1911-ben, 112 évvel ezelőtt is több ilyen programot rendeztek településünkön, nemes, jótékonysági célokat is megvalósítva.
A farsangi mulatságok sorát Békésen az úri fiatalság január 7-én a főgimnáziumi szegény tanulók segélyalapja javára rendezett jótékony célú táncmulatsága nyitotta meg, amely úgy erkölcsileg, mint anyagilag egyaránt fényesen sikerült, méltó jutalmául a fáradságot nem ismerő rendezőség igyekezetének.
Nagyon érdekes esemény volt a békési önkéntes tűzoltó-egylet felszerelései és segélyalapja javára, február hó 4-én a békési bérház nagytermében tartott zárt körű jelmezes és álarcosbált. A rendezőbizottság tagjai között olyan kiváló személyiségeket szerepeltek, mint gróf Wenckheim László tiszteletbeli főparancsnok, Hencz Antal parancsnok, Szentgyörgyi György alparancsnok. Mint előzetesen olvashattuk, a táncszünetek alatt a rendezőség a szokásos szórakoztató bohóságok bemutatásáról gondoskodott. A farsangi mulatságok közül évek hosszú során át a tűzoltók táncmulatságai voltak a legkedveltebbek, éppen ezért az 1911-es bál iránt is nagy érdeklődés mutatkozott Békés „társadalmiban”.
Sajnos idén várhatóan a farsangi időszakban nem igen lesznek ilyen rendezvények, az elmúlt években a pandémia, ebben az évben pedig a háború okozta energiaválság miatt. Több szervezet ugyanakkor gondolkodik abban, hogy esetleg tavasszal alacsonyabb rezsiköltségek mellett megtartják a programokat. Bízunk benne, hogy előbb-utóbb, inkább előbb rendeződik a helyzet, és hasonló eseményekről számolhat be a sajtó, mint például 1911-ben.
Egyéb (további) tartalmak szűrés és dátumválasztás alapján...